Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Produkt tygodnia

 2013-09-16
Rapcraft 1.3 - drukarka 3D

Rapcraft 1.3 jest drukarką 3D przeznaczoną dla osób prywatnych, małych i większych firm, a także dla wyższych uczelni oraz biur architektonicznych. Wykorzystanie technologii druku 3D jest oczywiście szersze i tylko wyobraźnia jest naszym ograniczeniem. Celem producenta Omni3D z Poznania jest spopularyzowanie domowego druku przestrzennego oraz dostarczenie drukarek do placówek edukacyjnych. Wyobrażasz sobie świat bez drukarek 2D? Drukowanie w dwóch płaszczyznach znane jest od wieków. Zapraszamy do zabawy z prawdziwą rewolucją w 3D! Drukarka RapCraft 1.3 to drukarka 3D dla każdego, pozwalająca w łatwy i szybki sposób wydrukować własne zabawki, gadżety czy przedmioty codziennego użytku. Za pomocą druku przestrzennego możesz tworzyć formy, koncepty lub makiety. Przestrzenna konstrukcja drukarki RapCraft 1.3 wykonana jest z wielką precyzją, charakteryzuje ją bardzo duża sztywność całości oraz niebywała lekkość. Takie rozwiązanie pozwala pracować maszynie na większych obrotach w stosunku do konkurencji, bez utraty jakości spowodowanej drganiami i brakiem stabilności. Najwyższej jakości podzespoły gwarantują CICHĄ i niezawodną pracę. Drukarka posiada podgrzewany stół roboczy dzięki czemu można drukować wieloma materiałami zarówno: ABS ( plastik z którego są zbudowane klocki LEGO), PLA ( biodegradowalny plastik) jak również Laywood ( kompozyt drewna) czy Nylon (idealny do projektów odzieżowych). 

JAK TO DZIAŁA: 
Szybkie prototypowanie 3D zaczyna się od stworzenia modelu 3D w oprogramowaniu typu CAD, Blender, Google sketchup, 3D Studio itp. Następnie do oprogramowania drukarki ładuje się model w otwartym formacie *.STL, który zamieniany jest na G-code. Powstały kod zawiera komendy odczytywane przez drukarkę. Komunikacja z komputerem odbywa się poprzez kabel USB. 

MATERIAŁY DO WYDRUKÓW W TECHNOLOGII 3D: 
Drukarka 3D RapCraft potrafi drukować z takich materiałów jak ABS, PLA, Nylon a nawet z materiałów podobnych do drewna, kompozytu drewna- Laywood. Termoplastyczny filament jest podgrzewany do wysokiej temperatury i następnie nakładany warstwowo na stolik (w zależności od użytego do druku materiału stolik jest podgrzewany lub nie). Warstwa po warstwie drukarka układa kształt obiektu 3D. Szybkość wydruku zależy od wielkości obiektu, stopnia jego skomplikowania oraz wybranej dokładności druku, tworzenie obiektu może zabrać od kilku minut do kilku godzin. Koszt tworzenia obiektów jest tańszy niż wydruk na tradycyjnej drukarce 2d! 

PLA (kwas polimlekowy) - jest naturalnym biodegradowalnym polimerem pochodzącym ze skrobi kukurydzianej lub ziemniaczanej. Ma niską temperaturę topnienia, która sprawia, że jest stabilny w procesie drukowania i w 100% ekologiczny, materiał lekki i wytrzymały. 

ABS - tworzywo sztuczne, lekkie, ze względu na znaczną wytrzymałość materiału, możliwa jest również obróbka modelu po drukowaniu (np. wiercenie, szlifowanie). 

Nylon - rewelacyjna jakość wykończenia powierzchni, bardzo duża (lepsza niż ABS) wytrzymałość mechaniczna i chemiczna, pełna odporność na żywice odlewnicze, bardzo dobrze poddaje się obróbce skrawaniem, cienkościenne obiekty są elastyczne, bardzo dobrze nadaje się np. na formy do odlewów czy do projektów branży odzieżowej. 

Laywood - dla niektórych do istne science-fiction ale tak - możesz już teraz wydrukować przedmioty w ... drewnie! Jest to kompozyt drewniany czyli mieszanka włókien pochodzących z recyklingu drewna i spoiw polimerowych, które mogą być topione i wytłaczane, tak jak innych żarnika drukarki 3D, posiada takie same właściwości jak PLA, Interesującą cechą tego materiału jest możliwość dodawania "pierścieni drzew" z subtelną gradację kolorów od brązowego do beżowego co wychodzi bardzo ładne. Kolor może być zmieniony w locie, ustawiając temperaturę w głowicy drukarki od 180 ° C w jasnym kolorze, do 230 ° C uzyskując ciemniejszy kolor. 

PVA (alkohol poliwinylowy) - PVA to tworzywo sztuczne, które jest rozpuszczalne w wodzie! Temperatura do drukowania jest znacznie mniejsza niż ta w plastikach PLA, czy ABS i wynosi 160°C-175°C. W druku 3D jest wykorzystywana jako warstwa wzmacniająca w czasie realizacji złożonych projektów, która rozpuszcza się w ciepłej kąpieli wodnej. 

Dane Szczegółowe Drukarki RapCraft 1.3: 

  • Tworzenie obiektów o rozmiarach do 21cm x 21cm x 24 cm!
  • Szybkość pracy większa o 25%
  • Druk wielomateriałowy! (PLA, ABS, Nylon, Laywood)
  • Najcichsza drukarka 3d na rynku!
  • Regularny, darmowy upgrade elementów drukarki!
  • Proste podłączenie do komputera przez złącze USB

Technologia wydruku: FDM- Fused Deposition Modeling
Powierzchnia robocza: 210x210x240 mm (największa w swojej klasie)
Jakość wydruku: dokładność maksymalna 40 mikronów (!)
Precyzja pozycjonowania: XY: 10 mikronów Z: 40 mikronów
Średnica filamentu: 1.75 mm
Średnica dyszy: 0.4 - 0.5 mm
Temperatura otoczenia pracy: 15-320C [60-900F]
Podgrzewany stolik (60C): temperatura pracy osiągnięta zostaje w ok. 3 min
Głowica (200C): temperatura pracy osiągnięta zostaje w ok. 1 min

 
Cena netto sugerowana przez producenta: 5680 zł

     

Więcej produktów tygodnia   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis