Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Temat tygodnia

 2010-02-15
Marzenia do spełnienia, czyli wizualizacja celów

Żeby zrealizować swój cel, najpierw należy zobaczyć go w głowie, a potem wcielić w życie. to tak, jakby podążać za światełkiem w tunelu. Kiedyś się tam dochodzi... J

Wizualizacja jest naturalną zdolnością ludzi, lecz rozwijana i ukierunkowana staje się bardzo skuteczną techniką osiągania celów życiowych. Polega ona na umiejętnym tworzeniu obrazów w wyobraźni, tak aby nabierały mocy stawania się rzeczywistością. Techniki wizualizacji są dziś szeroko stosowane w sporcie, w zdobywaniu nowych umiejętności, w różnych terapiach i na rozmaitych kursach rozwoju osobistego. Umysł ludzki obdarzony jest mocą twórczą, która pozwala nam kształtować własny los.

1. Najważniejsze jest to, żebyś wiedział dokładnie czego chcesz, dokładnie znaczy zobaczyć upragnioną sytuację we wszystkich szczegółach.

2. Stwórz w swoim umyśle obraz, film, końcowy efekt tego czego pragniesz, a im bardziej żywy i realny będzie ten obraz tym łatwiejsza do realizacji jest wizualizacja.

3. Ważne jest, aby w twoim wyobrażeniu uczestniczyły wszystkie zmysły. Np. jeśli twoim marzeniem jest posiadanie określonego samochodu to wyobraź sobie siebie jadącego tym samochodem. Zobacz jak słuchasz muzyki lecącej z radia (zmysł słuchu), jak jedziesz (zmysł wzroku), poczuj świeży zapach tapicerki unoszący się we wnętrzu swojego auta (zmysł węchu), odczuj jak miękka i przyjemna jest kierownica, którą trzymasz (zmysł dotyku), obraz ten będzie na tyle realny i żywy, że stanie się filmem w twojej wyobraźni.

4. Żyjesz w czasie teraźniejszym i musisz wizualizować swój cel także w czasie teraźniejszym. Jeśli w swoim wyobrażeniu będziesz stosował określenia czasu przyszłego „będę miał", „ otrzymam", „kupię" to nie wiadomo kiedy oraz czy w ogóle twoje marzenia zrealizują się. Jeżeli wizualizujesz coś w czasie przyszłym to nie zmaterializuje się ono w czasie teraźniejszym, nie ma na to szans. Twoja wizualizacja ma przedstawiać stan już zrealizowany

5. Masz już obraz twojego pragnienia, realny, w pełni rzeczywisty, czujesz go wszelkimi zmysłami, ale to nie wszystko, musisz mieć jeszcze dwie rzeczy.

a) musisz wiedzieć, być przekonanym o tym, że obraz, który widzisz przedstawia faktyczny stan twojej teraźniejszej rzeczywistości, musisz mieć pewność, że to co widzisz już jest, że jest częścią twojego teraźniejszego życia.

b) twój obraz potrzebuje energii danej przez ciebie, po to aby mógł się w pełni zmaterializować. Energia dla twojego celu jest jak woda i słońce dla zasianego nasienia i tak trzeba ją traktować. Zobacz siebie szczęśliwego w swoim obrazie, poczuj rozpierającą cię radość spełnienia. Tak to ta energia! To szczęście, radość, wdzięczność!

A może tablica korkowa?

Dobrym sposobem na wizualizację marzeń jest tablica, na której umieszcza się zdjęcia tego, co chcesz osiągnąć. To może być zwykła korkowa tablica. Kiedy codziennie widzisz swoje cele, to wiesz, po co robisz to, co robisz. Tablica ze zdjęciami to doskonały sposób na wizualizację swoich sukcesów. Na tablicy można napisać cele – np. pójdę do szefa i poroszę o podwyżkę, zagnę klienta, skończę projekt. To naprawdę działa i przypomina, aby cokolwiek zrobić w kierunku realizacji marzeń. Ale jest jedna bardzo istotna sprawa - ta tablica ma skłaniać cię do działania! To, że przyczepisz na niej zdjęcie z pięknym domem nic nie da, jeśli nie wykonasz żadnego kroku, aby taki dom mieć. Tworzenie takiej tablicy marzeń to świetna zabawa. Daj upust swojej wyobraźni i baw się tym. Wybierz zdjęcia, które dokładnie odzwierciedlają to, co chcesz mieć. Poszukaj fajnego zdjęcia swojego wymarzonego samochodu, znajdź projekt takiego domu o jakim marzysz, wklej zdjęcia miejsc, które chcesz odwiedzić. Czym żywsze będą na zdjęciach kolory, tym lepsze emocję będą w tobie wywoływać. Tablica pozwoli ci stworzyć w twojej głowie filtry, dzięki którym będziesz wyłapywał ciekawe możliwości i okazje. To jest dokładnie tak, jak kobieta zajdzie w ciążę, to nagle wszędzie dostrzega inne ciężarne kobiety. Jak kupisz samochód, to dostrzegasz więcej takich samych na ulicach. I dziwisz się, bo przecież wcześniej ich nie było. Były, tylko nie zwracałeś na nie uwagi.    

Więcej tematów tygodnia   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis